Про дискримінацію сільських жінок, у рамках проєкту " Безбар'єрність"
«А ти що, будеш тепер нами керувати?». З подібною стереотипною реакцією може зіткнутися сільська жінка, якщо вона забажає стати підприємницею.
Це – дискримінація. І, на жаль, не єдиний бар’єр, з яким стикаються мешканки українських сіл. Серед інших – бідність, безробіття, низька оплата праці, важкі робочі умови, обмежений доступ до кваліфікованої медичної допомоги, освіти, дискримінація у сімейному житті тощо.
Наприклад, дослідження становища сільських жінок, яке у 2015 році було проведено UNDP Ukraine / ПРООН в Україні показало, що:
- 48% жінок, які проживають у селах, не мають доступу до медичних послуг у пішій доступності
- 26% мешканок сіл хотіли б підвищити свій освітній рівень, однак не мають можливостей це зробити
- 5% жінок стикались з насильством у сім’ї протягом року, зокрема, з регулярним приниженням з боку свого чоловіка/партнера
У цілому, становище сільських жінок значно гірше, ніж чоловіків та мешканців міст у багатьох сферах життя. Про це щороку нагадує Міжнародний день сільських жінок, який відзначається сьогодні. Він не для привітань, а щоб ми зайвий раз усвідомили вищезгадані проблеми і разом подумали, як їх вирішувати. Детальніше про цей день – у «Довіднику безбар’єрності» https://bf.in.ua/
«Довідник безбар’єрності» є ініціативою і флагманським проєктом першої леді Олена Зеленська. Він створений у співпраці з громадськими організаціями, правозахисниками, психологами, батьками, що виховують дітей з інвалідністю, українськими та міжнародними експертами. Аналітичну та технічну підтримку проєкту надавала Безбар'єрність. Упорядниця Довідника – Тетяна Касьян, ілюстраторка – Ольга Дегтярьова. Партнерами проєкту виступили ДТЕК, Danone Fairmont Grand Hotel Kyiv 1+1 media Доступно.UA Happy Today Inka.
#bezbariernist #безбарєрність #barrierfree #ruralwomen