Історична довідка

Село Сенча розташоване на березі річки Сули, за 12 км на південний схід від Лохвиці і за 9 км від залізничної станції Сенча та 50 км від м. Миргорода та м. Лубен.

Наша історія

989р -  дата заснування Сенчі .

Вперше згадується в Никонівському літописі під 1123 роком як містечко Синелиць (Синець). Під назвою «Синець»2  згадується в «Начальной летописи» (XII ст.).

Сенча (Синець) зустрічається в документах першої половини XVII століття (за 1618 і 1638 рік)3. У російському географічному описі «Книге большому чертежу» є згадка про місто Сенчу (Синчу). Ця назва є і на карті Боплана.

В народі існує дві версії походження назви  «Сенча»: одна з них – Синець – назва риби, якої було вдосталь у повноводній на той час Сулі. Інша версія розповідає, що назва «Сенча», «Синець» походить від прізвища козака Синька, який колись оселився на хуторі біля Сули, а згодом цей хутір виріс у містечко Сенчу.

Прапор козацької Сенчанської сотні  зберігається у національному музеї історії України в м. Києві.