Які документи підтверджують щеплення?

Дата: 16.08.2021 14:05
Кількість переглядів: 298

Чи будуть видавати «паспорти вакцинації»?

 

Зараз в Україні розпочався процес тестування “ковідних сертифікатів”, розроблених з урахуванням вимог ЄС та ВООЗ на основі Digital Green Certificate Єврокомісії. Передбачається, що там буде необхідна для міжнародного визнання інформація щодо щеплень, негативних результатів ПЛР-тестів та одужання після COVID-19. 

Дані для цього сертифікату вноситимуть через електронну систему охорони здоров'я, а сам документ можна буде згенерувати у застосунку чи на порталі Дія, а в перспективі також - отримати в лікаря. 

Такий сертифікат як в електронній, так і в паперовій формі обов’язково міститиме QR-код, що буде використовуватися для перевірки його справжності. Поки що українці можуть отримати міжнародне свідоцтво про вакцинацію. Це український документ, який використовується для закордонних подорожей та відповідає міжнародним медико-санітарним нормам. Він свідчить про те, що людина повністю вакцинована проти COVID-19. 

Його можна отримати лише в паперовій формі у свого сімейного лікаря . 

Що таке свідоцтво про вакцинацію та як його отримати?

Таке свідоцтво можна отримати тільки в паперовій формі одразу після щеплення другою дозою вакцини або в будь-якому медичному закладі, підключеному до електронної системи охорони здоров'я, зокрема в сімейного лікаря, для пред'явлення за потреби при перетині державного кордону.

Міжнародне свідоцтво про вакцинацію: 

  • Для кількадозних вакцин видається лише після отримання останньої дози. 
  • У випадку отримання свідоцтва не одразу після щеплення, а шляхом звернення до лікаря, свідоцтво заповнюється на основі даних про щеплення, внесених до електронної системи охорони здоров'я. 
  • Заповнюється англійською або французькою мовою, додатково також українською мовою. 
  • Міститиме персональні дані пацієнта (прізвище та ім’я латинкою записуватиметься так само, як у закордонному паспорті громадянина, або за правилами транслітерації), а також інформацію про вакцинацію (назва вакцини, дата вакцинації тощо). 
  • За потреби й за запитом людини заклад має надрукувати та оформити його згідно із міжнародними вимогами. 
  • Обов’язково матиме офіційний штамп закладу охорони здоров'я та підпис лікаря. 
  • Має бути підписане пацієнтом або його уповноваженим представником. 
  • Буде дійсним лише, якщо введена вакцина схвалена до екстреного застосування ВООЗ. 
  • Термін дії свідоцтва - один рік з можливістю продовження.

Якщо в людини є абсолютні протипоказання до проведення щеплення проти COVID-19, замість свідоцтва на вимогу пацієнта надається письмове роз'яснення українською та/або англійською мовою з переліком підстав для такого рішення. 

Важливо! Не слід плутати міжнародні свідоцтва про вакцинацію з «імунними паспортами» чи «ковідними сертифікатами», які зараз розробляють в Україні та за кордоном, оскільки це різні поняття.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень