Сенчанська сільська територіальна громада
Полтавська область, Миргородський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

ДЕРЖАВНА ДОПОМОГА НА ДІТЕЙ ОДИНОКИМ МАТЕРЯМ.

Дата: 16.08.2021 11:03
Кількість переглядів: 614

Законом України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» передбачено надання  допомоги на дітей одиноким матерям

Хто має право на допомогу?

Право на  допомогу мають одинокі матері (які не перебувають у шлюбі), одинокі усиновителі, якщо у свідоцтві про народження дитини відсутній запис про батька дитини або запис про батька (матір) проведено в установленому порядку державним органом РАЦС за вказівкою матері (батька, усиновлювача) дитини.

Право на допомогу на дітей одиноким матерям також має мати (батько) дітей у разі смерті одного з батьків, які не одержують на них пенсію в разі втрати годувальника, соціальну пенсію або державну соціальну допомогу дитині померлого годувальника.

Як розраховується розмір допомоги?

Розмір допомоги дорівнює різниці між 100% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і середньомісячним
 сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, які становлять два квартали, що передують 
місяцю, який передує місяцю звернення за призначенням допомоги.Середньомісячний сукупний дохід сім’ї визначається 
відповідно до Порядку обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї (домогосподарства) для усіх видів державної 
соціальної допомоги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 р. № 632.
Прожитковий мінімум для дітей віком:
- до 6 років  – з 01.01.21 – 1921 грн.; з 01.07.21 – 2013 грн., з 01.12.21 – 2100 грн.;
- від 6 до 18 років – з 01.01.21 – 2395 грн., з 01.07.21 – 2510 грн., з 01.12.21 – 2618 грн.;

- від 18 до 23 років (за умови навчання за денною формою) –
з 01.01.21 – 2270 грн., з 01.07.21 – 2379 грн., 01.12.21 – 2481 грн.

Хто входить до складу сім’ї одинокої матері?

До складу сім'ї, що звертається за допомогою, включаються: чоловік, дружина; рідні, усиновлені діти цих осіб віком до 18 років, а також діти, які навчаються за денною формою навчання до досягнення 23-х років і які не  мають власних сімей; неодружені повнолітні діти, які визнані особами з інвалідністю з дитинства I та II груп або особами з інвалідністю I групи і проживають разом з батьками; непрацездатні батьки чоловіка та дружини, які проживають разом з ними і перебувають на їх утриманні у зв'язку з відсутністю власних доходів; особа, яка проживає разом з одинокою особою з інвалідністю I групи і здійснює догляд за ним; жінка та чоловік, які проживають однією сім'єю, не перебувають у шлюбі, але мають спільних дітей.

При цьому діти, які навчаються за денною формою до досягнення 23 років і не мають власних сімей, включаються до складу сім’ї незалежно від реєстрації місця проживання чи місця перебування. Особи, які перебувають на повному державному утриманні, до складу сім’ї не включаються.

На який період призначається допомога?

Допомога призначається на шість календарних місяців з місяця, в якому було подано заяву з усіма необхідними документами, та виплачується щомісяця по місяць досягнення дитиною 18-річного віку (за умови навчання за денною формою - до закінчення навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення 23 років) включно.

Документи, необхідні для призначення допомоги:

Для призначення допомоги подаються до територіального управління соцзахисту населення: заява про призначення допомоги, 
декларація про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги;
 довідка про доходи (у разі відсутності інформації  в ДПС, Пенсійному фонді України та не можливості отримання інформації 
на запит органу соціального захисту населення); витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну 
реєстрацію  народження  дитини (довідка про народження) із зазначенням підстави для внесення відомостей про батька дитини 
до актового запису про народження дитини відповідно до абзацу першого частини першої статті 135 Сімейного кодексу України),
 копія свідоцтва про народження дитини. 
Усиновлювачі подають також копію рішення про усиновлення.
У разі смерті одного з батьків, подається  копія  свідоцтва про смерть одного з подружжя та довідка  про  неодержання на дітей 
пенсії в разі втрати годувальника або соціальної  пенсії. 
З 1 січня 2021 року заяви з необхідним пакетом документів приймаються безпосередньо в територіальній громаді: 
- відділами соціального захисту відповідної територіальної громади або визначеними посадовими особами 
виконавчого органу сільської, селищної, міської ради;
- уповноваженими особами старостинських округів;
- посадовими особами центру надання адміністративних послуг (у разі їх створення).

В територіальних громадах, до складу яких увійшли міста обласного значення (м. Полтава, м. Кременчук, м. Лубни, м. Миргород, м. Горішні Плавні), заяви з необхідним пакетом документів на призначення державних соціальних гарантій приймаються управліннями соціального захисту населення відповідних міських, районних у містах рад.

Управління соціального захисту населення районних державних адміністрацій з 1 січня 2021 року заяви з необхідними 
документами на призначення державних соціальних гарантій приймають лише у разі надіслання їх поштою або в 
електронній формі (через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики, або Єдиний державний веб-портал електронних послуг
 “Портал Дія” – за наявності технічної можливості).

Державна допомога  не призначається, якщо:

1. У складі сім’ї є працездатні особи, які досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи, та не працювали, не проходили військової служби, не провадили підприємницької чи професійної незалежної діяльності, не навчались за денною формою, не зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні або як такі, що шукають роботу, сумарно більше ніж три місяці протягом періоду, за який враховуються доходи.

Державна допомога у зазначеному випадку призначається, якщо особи  протягом періоду, за який враховуються доходи:

- сплатили або за них сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому від мінімального, сумарно протягом трьох місяців або отримували допомогу по частковому безробіттю на період карантину;

- доглядали за дітьми до досягнення 3-річного віку або за дітьми до досягнення 6-річного віку згідно висновку лікарсько-консультативної комісії, за хворими дітьми, яким не встановлено інвалідності, за особою з інвалідністю І групи, за особою з інвалідністю ІІ групи внаслідок психічного розладу, за дитиною з інвалідністю віком до 18 років, а також за особами, які досягли 80-річного віку; надавали соціальні послуги з догляду відповідно до законодавства.

  • Як виняток, за наявності вказаних умов, на обмежений період надано право на призначення допомоги сім’ям: у складі яких є особа з інвалідністю, яка згідно з висновком лікарсько-консультаційної комісії потребує постійного стороннього догляду або відсутність будь-яких джерел для існування пов’язана з тривалою хворобою одного та/або кількох членів сім’ї - допомога призначається не більше ніж на два шестимісячних періоди.

2. Особи, які входять до складу сім’ї, протягом 12 місяців перед зверненням за допомогою здійснили купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), транспортного засобу (механізму), інших товарів довгострокового вжитку або оплатили послуги на суму, яка перевищує 50 тис. гривень.

3. У власності сім’ї є друга квартира (будинок) крім житла, розташованого на тимчасово окупованій території, лінії зіткнення та житла непридатного для проживання, що підтверджується актом обстеження технічного стану приміщення.

4. У власності сім’ї є більше ніж один автомобіль, транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації, з дати випуску якого минуло менше ніж 15 років (крім мопеда і причепа).

Важливо! У разі коли непрацююча працездатна особа працевлаштувалась або забезпечила себе роботою самостійно у період отримання допомоги на наступний період враховується лише 50% заробітної плати або доходу від підприємницької діяльності. Ця норма застосовується одноразово під час наступного звернення за призначенням державної соціальної допомоги.

Виплата призначеної допомоги припиняється, зокрема, якщо:

- подано неправдиві/недостовірні відомості, що вплинули або могли вплинути на встановлення права та на визначення розміру допомоги; або встановлено фактичну зайнятість особи, що приносить дохід (винагороду), без оформлення, реєстрації в установленому законодавством порядку. В такому разі на наступний строк допомога може бути призначена не раніше ніж через шість місяців починаючи з першого числа місяця, в якому виявлено порушення.

 - якщо припинено реєстрацію особи як безробітної (крім працевлаштування самостійно);

- виявлено, що особа фактично не здійснювала догляд за особою, яка досягла 80-річного віку, або не надавала соціальних послуг з догляду відповідно до законодавства у зв’язку з перебуванням за кордоном сукупно більше ніж 60 днів протягом періоду отримання державної соціальної допомоги.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень