30 липня - Всесвітній день протидії торгівлі людьми!!!

Дата: 29.07.2021 13:14
Кількість переглядів: 389

   У 2013 році Генеральна Асамблея Організації Об'єднаних Націй проголосила 30 липня - Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми, зазначивши, що в цей день необхідно підвищувати рівень поінформованості громадян стосовно глобальної проблеми торгівлі людьми і привертати увагу до важкого становища жінок, чоловіків і дітей, які стали жертвами цього злочину, а також заохочувати людей активно допомагати постраждалим і протидіяти торгівлі людьми.

    Термін "торгівля людьми" передбачає різні види та форми експлуатації людини, які наводяться як міжнародними нормативно-правовими документами, так і законодавством України.
  Відповідно до Закону України "Про протидію торгівлі людьми" торгівля людьми - здійснення незаконної угоди, об'єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, у тому числі сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи, що відповідно до Кримінального кодексу України визнаються злочином.
    Слід зазначити, що жертвою торгівців людьми може стати будь-яка особа, незалежно від віку та статі.
   Основними уразливими категоріями осіб, які відносяться до групи ризику потрапити до торгівців людьми є:

 •     незаміжні жінки, самотні матері, розлучені особи;
 •     молодь, діти вулиці, діти-сироти, вихідці з неблагополучних сімей;
 •    сільське населення;
 •    внутрішньо переміщені особи;
 •    іноземні громадяни – трудові мігранти;
 •    особи, які зазнали насильства, у тому числі сексуального;
 •    бідні, малозабезпечені особи;
 •    особи з проблемами психічного здоров'я.

   Найбільш вразливими до торгівлі людьми категоріями населення є:

 1.     жінки у віці 18-26 років, у першу чергу незаміжні (вразливі до сексуальної експлуатації);
 2.    чоловіки у віці 25-60 років, у першу чергу одружені (вразливі до трудової експлуатації);
 3.    діти у віці 13-18 років, у першу чергу дівчатка з неповних та реструктурованих сімей (коли один із батьків нерідний).

 ТОРГІВЛЯ ЛЮДЬМИ - ЗЛОЧИН, ЗА ВЧИНЕННЯ ЯКОГО В УКРАЇНІ ПЕРЕДБАЧЕНО КРИМІНАЛЬНУ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ НА СТРОК ДО 15 РОКІВ ПОЗБАВЛЕННЯ ВОЛІ.
  ТОРГІВЛЯ ЛЮДЬМИ Є ТРЕТІМ ЗА ПРИБУТКОВІСТЮ ВИДОМ ЗЛОЧИННОЇ ДІЯЛЬНОСТІ, ПІСЛЯ ПРОДАЖУ ЗБРОЇ ТА НАРКОТИКІВ.

   Торгівля людьми має різні види, серед яких примусова праця, рабство, звичаї подібні до рабства, сексуальна експлуатація, використання у порнобізнесі, примусова вагітність, вилучення органів, проведення дослідів над людиною, використання у жебрацтві, втягнення в злочинну діяльність, використання у збройних конфліктах, усиновлення (удочеріння) з метою наживи, продаж дитини.

   Відповідно до Закону України "Про протидію торгівлі людьми" особа, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, має право звернутися до місцевої державної адміністрації із заявою про встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, та до органів Національної поліції щодо захисту прав і свобод.

   Форми експлуатації та вербування торгівців людьми постійно змінюються. Нові небезпечні виклики, пов’язані із сучасним рабством, потребують реагування та інформування громадян, неабияких зусиль не тільки державних інституцій усіх країн світу, а й пересічних громадян.
   Тому такого великого значення набуває проведення інформаційних, роз’яснювальних кампаній  за даною проблематикою. До Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми, 30 липня, в усьому світі будуть проводити кампанії, акції, заходи для підвищення рівня обізнаності громадян стосовно проблеми торгівлі людьми.
   Педагоги усвідомлюють важливість проведення постійної – у навчальний та канікулярний час – профілактичної роботи  не тільки з молоддю, яка готується до самостійного дорослого життя, а й з дітьми молодшого віку.
  Чим раніше діти ознайомляться з інформацією про  проблему торгівлі людьми, про можливі ситуації торгівлі людьми,  тим захищеніші вони будуть у майбутньому.
Міністерство соціальної політики України визначено національним координатором у сфері протидії торгівлі людьми, здійснює координацію діяльності органів виконавчої влади, проводить інформаційно – просвітницькі акції,  встановлює статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми та надає допомогу таким особам.
   У період літніх шкільних канікул при підготовці інформаційно-просвітницьких заходів онлайн і для відзначення Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми у закладах оздоровлення та відпочинку можна скористатися  Методичними матеріалами з питань реалізації державної політики протидії торгівлі людьми, розміщеними на офіційному сайті Департаменту соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації у рубриці „Протидія торгівлі людьми”. А також організувати перегляд роликів, завантажених за лінком:  

https://www.youtube.com/channel/UC6wbQ9UyDJXSJobRzkZsc0g .
    Навчимо наших дітей бути уважними, обачливими, аби уникнути небезпеки потрапляння до ситуацій торгівлі людьми!

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень