Мінцифра презентувала національні тести для громадян: Цифрограм 2.0, тест на цифрову грамотність для державних службовців, медиків та вчителів.
Мінцифра презентувала Цифрограм 2.0 для громадян – нову версію національного тесту на цифрову грамотність
Міністерство цифрової трансформації України запустило на онлайн-платформі Дія.Цифрова освіта нову версію національного тесту на цифрову грамотність громадян «Цифрограм 2.0». Тест містить 90 запитань. Про це повідомив заступник голови Полтавської ОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Ігор Панченко.
«Цифрограм 2.0» допоможе громадянам виявити загальний рівень цифрової грамотності, прогалини в цифрових навичках і зорієнтує, які саме компетенції варто вдосконалити. Завдання тесту систематизовані за сферами знань європейської рамки цифрових компетентностей для громадян DigComp 2.1, адаптованої українськими експертами», – розповів Ігор Панченко.
Тестування передбачає перевірку базових знань і навичок із цифрової грамотності в 6 сферах:
- Основи комп’ютерної грамотності.
- Інформаційна та медіаграмотність. Вміння працювати з даними.
- Створення цифрового контенту.
- Комунікація і взаємодія в цифровому суспільстві.
- Безпека в цифровому середовищі.
- Вирішення технічних проблем. Навчання впродовж життя в цифровому суспільстві.
Кожна зі сфер знань охоплює 5 цифрових компетентностей. Загалом оцінюються 30 цифрових компетентностей.
Безкоштовно скласти тест і отримати сертифікат можна за посиланням: https://osvita.diia.gov.ua/digigram.
«Компанії та організації можуть проходити «Цифрограм 2.0» командами співробітників. Для цього необхідно ввести назву компанії українською мовою без лапок», – зауважив Ігор Панченко.
Покращити рівень цифрової грамотності по окремих сферах можна на національній онлайн-платформі «Дія.Цифрова освіта», де розміщено в безкоштовному доступі більше 55 освітніх серіалів за участі експертів і відомих людей.
Міністерство цифрової трансформації України запустило на порталі Дія.Цифрова освіта національний тест на цифрову грамотність для державних службовців. Про це повідомив заступник голови Полтавської ОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Ігор Панченко.
«Відтепер державні службовці можуть дізнатися власний рівень цифрової грамотності. В реаліях сьогодення вони обов’язково мають володіти сучасними професійними компетентностями, адже кількість бюрократичних, паперових процедур скорочується і робота державного службовця вже не така, як кілька років тому. Що більше держслужбовців опанують цифрові інструменти і матимуть мотивацію навчатися новому, то продуктивнішою буде їхня робота та легше буде впроваджувати реформи в роботі державного апарату», – розповів Ігор Панченко.
Пройти національний тест для державних службовців та оцінити 30 цифрових компетентностей можна за посиланням: https://osvita.diia.gov.ua/digigram.
«Після складання національного тесту на цифрову грамотність для держслужбовців кожен отримає електронний сертифікат і зможе вдосконалити свої цифрові навички», – наголосив Ігор Панченко.
Заступник голови Полтавської облдержадміністрації розповів, що Міністерство цифрової трансформації України активно впроваджує та реалізує проєкт Дія. Цифрова освіта, який включає в себе два напрями:
- освітню національну онлайн-платформу, яка діє за посиланням https://osvita.diia.gov.ua/ де розміщено понад 55 різних освітніх серіалів, які є абсолютно безкоштовними і доступними для всіх;
- мережу освітніх хабів – точок доступу до інтернету та комп’ютерів для громадян, які хочуть навчатися та не можуть зробити це вдома. З переліком хабів в Україні в цілому і на Полтавщині зокрема можна ознайомитися за посиланням: https://osvita.diia.gov.ua/hubs.
«Наразі в області працює понад 170 хабів, які розташовані на базі бібліотек, молодіжних центрів та громадських організацій», – розповів Ігор Панченко.
«Відтепер учителі можуть перевірити свій рівень цифрової грамотності», – Ігор Панченко
Мінцифра запустила Цифрограм для вчителів. Про це повідомив заступник голови Полтавської ОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Ігор Панченко.
«Відтепер освітяни можуть перевірити свій рівень цифрової грамотності. Цифрограм для вчителів, на відміну від цифрограмів для громадян, має максимальну оцінку в 63 бали та містить 21 професійну цифрову компетенцію і 5 сфер: «Учитель у цифровому суспільстві», «Професійний розвиток», «Використання та аналіз цифрових ресурсів», «Навчання та оцінювання учнів», «Розвиток цифрової компетентності учнів», – розповів Ігор Панченко.
Тестування з цифрової грамотності розроблене експертами Академії цифрового розвитку та експертами Міністерства освіти і науки України на основі рамки професійних компетенцій для вчителів, розробленої експертами на виконання наказу МОН України № 38 від 15 січня 2019 року.
Національний тест на цифрову грамотність для вчителів доступний за посиланням https://osvita.diia.gov.ua/digigram
Після складання тесту на цифрову грамотність кожен педагог отримає електронний сертифікат.
Незалежно від результатів учителі зможуть одразу підвищити свій рівень цифрових навичок на порталі Дія.Цифрова освіта, де доступні більше 55 освітніх серіалів із цифрової грамотності.
Як медикам пройти тест на цифрову грамотність
Мінцифри та МОЗ запустили національний тест на цифрову грамотність для медиків. Про це повідомив заступник голови Полтавської ОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Ігор Панченко.
За його словами в умовах пандемії COVID-19 цифрові навички допоможуть медичним працівникам зробити щоденну роботу ефективнішою, а також полегшать взаємодію із пацієнтами в онлайн-режимі.
Тестують медичних працівників на професійні знання з цифрової грамотності в 6 сферах:
1. Основи комп’ютерної грамотності.
2. Інформаційна та медіаграмотність. Вміння працювати з даними.
3. Створення цифрового контенту.
4. Комунікація і взаємодія у цифровому суспільстві.
5. Безпека у цифровому середовищі.
6. Вирішення технічних проблем.
«Кожна сфера містить 5 компетенцій, таким чином, в ньому визначено 30 цифрових компетентностей, які вимірюються за 3-ма базовими та 6-ма підрівнями. Максимальна кількість балів, яку може набрати медичний працівник – 90 балів», – розповів Ігор Панченко.
Цифрограм для медиків є складовим компонентом Цифрограму, технічний компонент якого реалізований за підтримки проекту «Зміцнення громадської довіри», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).
Навіщо медикам Цифрограм?
1. Визначити, на якому рівні ваші цифрові навички зараз.
2. Розвинути їх до бажаного рівня (у цьому допоможуть освітні серіали на платформі https://osvita.diia.gov.ua/.
Профільний для медиків:
https://osvita.diia.gov.ua/courses/tsyfrovi-navychky-dla-medykiv).
3. Витрачати менше часу на заповнення документів та легко спілкуватися з колегами й пацієнтами дистанційно.
Безкоштовно скласти тест і отримати сертифікат можна на порталі Дія.Цифрова освіта: https://osvita.diia.gov.ua/digigram.
Там же ви зможете пройти:
Цифрограм 2.0;
Цифрограм для державних службовців;
Цифрограм для вчителів.
«Після завершення тестування кожен отримає електронний сертифікат і зможе вдосконалити необхідні цифрові навички. Будьте свідомими й не залишайтеся осторонь. Проходьте тест самі та залучайте до цього своїх близьких. Допоможіть батькам, дідусям та бабусям пройти курси з підвищення цифрової грамотності на сайті Дія.Цифрова освіта. Цифрова обізнаність – це не забаганка, а вимога сьогодення», – наголосив Ігор Панченко.
Нагадаємо, що дізнатися перелік освітніх хабів, куди може завітати кожен громадянин та безкоштовно отримати доступ до сайту Дія.Цифрова освіта і пройти навчання з цифрової грамотності, можна за посиланням: https://osvita.diia.gov.ua/hubs.