Сенчанська сільська територіальна громада
Полтавська область, Миргородський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

До уваги пасічників !

Дата: 21.04.2021 14:59
Кількість переглядів: 696

До уваги пасічників !

 

Згідно ПОРЯДКУ реєстрації пасіки

затвердженого наказом Мінекономіки № 338 

Пасіка підлягає реєстрації за місцем проживання фізичної особи або за місцезнаходженням юридичної особи, яка займається бджільництвом в органах місцевого самоврядування.

 

Реєструємо пасіку: покрокова інструкція

 8 лютого 2019 13763 0

Споконвіку бджільництвом в Україні займалися переважно дрібні виробники. Утім, це не заважає українському пасічнику підкорювати внутрішні та зовнішні ринки якісним медом та iншими продуктами бджільництва. Щойно для України відкрилися двері Євросоюзу, неофіційна аматорська галузь забезпечила державі неабиякий валютний прибуток, зміцнивши гривню.

Неофіційна статистика говорить, що виробничий фонд галузі налічує близько 400 тис. бджолярів та понад 3,7 млн бджолосімей, а валове річне виробництво меду сягає 80 тис. т. Водночас відомо, що мінімум 20-30% пасік в Україні є не зареєстрованими. Такі цифри ускладнюють та унеможливлюють роботу ветеринарної служби та повноцінної роботи фермерів. Як наслідок, маємо неякісний мед та шкоду галузі в цілому.

 

Фото без опису

Пасічник біля вуликів

 

 

Для чого реєструвати пасіку?

Процедура узаконення бджолосімей надає чимало вигод фермеру:

1. Шанс відшкодування збитків.

Якщо пасіка зареєстрована, то відповідний документ точно фіксує кількість бджолосімей. Якщо вулики із їх мешканцями не занесені до реєстру, то на юридичному рівні їх немає. А значить у випадку крадіжки, стихійного лиха чи інших форс-мажорних обставин довести розміри шкоди та претендувати на відшкодування збитків буде мегаскладною місією.

2. Спрощені умови реалізації продукції.

Щоб продати мед, пергу чи маточкове молочко на ринку потрібна довідка із місцевої ветеринарної лабораторії ринку про якість продуктів бджільництва. Пасічники, які зареєструвати бджолосім’ї, без зайвих труднощів пройдуть цю процедуру при наявності паспорта пасіки й на законних підставах зможуть реалізовувати мед.

3. Можливість запобігти падежу

У 2018 р. пасічники втратили 100-120 млн грн через загибель 35-40 тис. бджолосімей внаслідок використання аграрними господарствами неякісної агрохімії. У разі реєстрації пасіки її власник попереджається не пізніше, ніж за 3 доби до початку обробки через засоби масової інформації, органи місцевого самоврядування. Цей момент прописаний у ст. 37 Закону України «Про бджільництво». У разі отруєння бджіл на полях, їх власник зможете пред'явити агровиробнику претензії, у суді довести обґрунтованість своїх вимог щодо компенсації збитку.

4. Отримання державних дотацій.

Якщо бджоляр має реєстраційні документи на пасіку, то може претендувати на державну допомогу у розмірі до 25% для покриття витрат на обладнання, пільгові кредити, гранти міжнародних організацій.

 

Фото без опису

Пасіка

Реєстрація пасіки

  • Потрібно написати заяву на ім'я голови сільської ради (зразок додається). У заяві повинні бути вказані особисті дані (ПІБ, адреса, телефон), фактична кількість бджолосімей та адреса розташування пасіки. Віднести її до сільської ради і зареєструвати. Голова сільської ради або її помічник заносить дані у спеціальну книгу реєстрацій. Усе! Ваша пасіка зареєстрована.

Для отримання реєстрації пасіки

Однієї заяви до голови територіальної громади мало. Наступним кроком у  реєстрації пасіки є акт лабораторних досліджень. Для цього:

1. Потрібно зібрати підмор з вуликів по 10 шт з кожного. Для невеликої пасіки до 50 бджолосімей рекомендуємо дослідити від 3-х до 10 бджолосімей. Для більшої пасіки — не менше 50% від усієї кількості бджолосімей. Вартість дослідження 1 проби —  42, 07 грн (мікроскопічне дослідження на вароатоз, акарапідоз, нозематоз і амебіаз (15,33+13,37+13,37).

2. Підмор відноситься у місцеве управління ветеринарної медицини.Там же пасічник отримуєте супровідний лист для лабораторії. У документі вказано: вид дослідження, який матеріал відправляється на дослідження і в якій кількості, кому належить матеріал, можливий діагноз (кліщ вароатоз, нозематоз).

 

Фото без опису

Бджоли

3. Далі підмор разом із супровідним листом  треба віднести у лабораторію. Оплачуєте дослідження і чекаєте результатів. Зазвичай вони готові наступного дня. Результати дослідження надходять до управління ветеринарної медицини.

4. Інспектор, який готує  паспорт призначає дату обстеження пасіки для складання Акту. У призначений час привозите його на свою пасіку (або компенсуєте йому витрати на приїзд). Спеціаліст складає Акт обстеження пасіки.

5. Далі інспектор виписує паспорт пасіки, в якому робить відмітку про дослідження. Така відмітка в паспорті робиться 2 рази/рік. Тобто 2 рази на рік потрібно здавати підмор на лабораторні аналізи.

6. Як бачимо, немає нічого складного у процедурі реєстрації пасіки. Зате бонусів, яких надає узаконення бджолосімей, значно більше. А значить і пасічник спокійний за смугастих підопічних.

 

Додаток
до Порядку реєстрації пасіки
(пункт 4)

Голові____________________________

     (місцевої державної адміністрації
      або органу місцевого самоврядування)

 

ЗАЯВА
про реєстрацію пасіки

 

Прошу зареєструвати пасіку, що належить мені

 

Суб’єкт господарювання

Найменування __________________________________________________

Код згідно з ЄДРПОУ ____________________________________________

Фізична особа

______________________________________________________________

(прізвище, ім’я, по батькові (за наявності))

______________________________________________________________

(реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію (за наявності) та номер паспорта)

                                                                                                                                                             

Контактна інформація власника пасіки або уповноваженої ним особи

 

Номер телефону ___________________________________

Адреса електронної пошти___________________________

Місце фактичного проживання фізичної особи або місцезнаходження / місце проживання суб’єкта господарювання

__________________________________________________

__________________________________________________

__________________________________________________

 

 

Підпис власника пасіки або уповноваженої ним особи

______________

Прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) підписанта

________________________________

________________________________

________________________________

________________________________

 

Додаток: копія ветеринарно-санітарного паспорта пасіки

Дата ___ ____________ 20___ р.

                                                                                          _____________________________________

                                     (підпис)

Примітка. Персональні дані, вказані в заяві про реєстрацію пасіки, захищаються та обробляються відповідно до Закону України «Про захист персональних даних» з метою розгляду зазначеної заяви згідно із законодавством.

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень