Не спалюйте листя – це може викликати захворювання на рак!
Департамент екології та природних ресурсів Полтавської облдержадміністрації, Сенчанська об’єднана територіальна громада звертається до мешканців, щодо заборони на спалення опалого листя.
Традиційно восени люди згрібають опале листя та спалюють його, не задумуючись над тим, якої шкоди це завдає здоров’ю та довкіллю, може призвести до пожежі та негативних наслідків, забруднюючи повітря, воду та ґрунти.
Лікарі ж попереджають про ризики для здоров’я, адже при спалюванні виділяється бензопірен, що може викликати у людини рак. З димом у повітря виходять діоксини – одні з найбільш отруйних для людини речовин. Тліюче листя виділяє чадний газ, який блокує постачання кисню до організму. Приміром, одна тонна тліючого листя прирівнюється до тридцяти кілограмів чадного газу. Це дуже отруйний газ, оскільки надзвичайно легко зв’язується гемоглобіном крові, блокуючи доставку кисню до тканин організму. Серце починає працювати з вищим навантаженням, а це - посилює шанс на загострення захворювань серця.
Спалення листя призводить ще й до забруднення атмосфери, води та ґрунту. Небезпека полягає і в тому, що це може перерости у неконтрольоване горіння. Такі дії призводять також до зникнення певних видів тварин та загибелі комах.
Спалювання листя забороняє низка законів, а Кодекс України про адміністративні правопорушення передбачає за це покарання у вигляді штрафу. Розмір штрафу за таке правопорушення коливається від 340 до 1360 гривень для громадян, і від 850 до 1700 гривень – для посадових осіб. Якщо ви стали свідком спалювання листя спалювання листя, спробуйте спершу поговорити з правопорушником і переконати його не робити цього. Якщо розмови не подіють, то викликайте правоохоронців і пожежників.
Департамент екології та природних ресурсів Полтавської облдержадміністрації, Сенчанська сільська рада, місцева пожежна охорона рекомендує компостувати листя – для цього не треба особливих знань та зусиль. Необхідні спеціальний резервуар або яма, куди можна помістити листи, а потім його помірно зволожувати. Навесні цим добривом можна удобрити ґрунт.
Начальник Сенчанської МПО Удовенко Г.П.