Виплата коштів на тверде паливо та скраплений газ готівкою – 2018

Дата: 27.03.2018 11:22

05.03.2018р. головою Київської обласної державної адміністрації підписано розпорядження Про затвердження натуральних норм забезпечення населення   твердим паливом і скрапленим газом, яке зареєстроване в Головному територіальному управлінні юстиції у Київській області та набуло чинності з 15.03.2018 року. Згідно даного розпорядження у 2018 році будуть надаватися пільги і житлові субсидії готівкою для відшкодування витрат на їх придбання особам, які мають право на такі пільги та проживають у Бородянському районі.

Надання пільг готівкою буде здійснюватися відповідно до Порядку, затвердженого постановою КМУ від 31.01.2007р. №77.  Право на отримання даної компенсації мають особи, які не мають централізованого та індивідуального опалення, а здійснюють опалення будинків твердим паливом (дрова). Для одержання готівки на придбання твердого палива та скрапленого газу, пільговики звертаються до сільської або селищної ради за місцем реєстрації із заявою встановленого зразку, яка в подальшому передається уповноваженою особою до УСЗН для нарахування та виплати даної компенсації.  Для отримання коштів, кожен пільговик при подачі заяви повинен додати номер діючого рахунку, завірений представником банку, на який будуть перераховані кошти (дані по рахунку повинні бути за той місяць, у якому буде подаватися заява), ксерокопію паспорта (1, 2 сторінка та реєстрація), також при собі мати ідентифікаційний номер.

Розміри готівкових коштів залежать від категорії пільговика та граничного показника вартості 1 т твердого палива, який на 2018р. затверджений розпорядженням КОДА №117  від 05.03.2018р.,  для жителів Київської області в сумі 2356 грн.00 коп. Таким чином, розмір готівки, яка буде виплачуватися на придбання твердого палива, у 2018р. буде складати для:

• осіб, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС 1-2 категорій – 1178 грн 00 коп;
  • учасників війни та членів сімей померлих ветеранів війни –  1178 грн 00 коп;
  • учасників бойових дій  –  1767 грн 00 коп;
  • інвалідів війни – 2356 грн 00 коп;
  • не працюючим пенсіонерам із числа медичних, педагогічних, культпрацівників, бібліотекарів  – 2356 грн 00 коп;
  • ветеранів військової служби та ветеранів органів внутрішніх справ – 1178 грн 00 коп;
  • багатодітним сім’ям з дітьми – 1178 грн 00 коп.

Розмір готівки, яка буде виплачуватись на придбання скрапленого газу у 2018 році буде складати для:

• учасників та членів сімей померлих ветеранів війни -117 грн 80 коп;
  • учасників бойових дій -176 грн 70 коп;
  • інвалідів війни -235 грн 60 коп;
  • багатодітним сім’ям – 117 грн 80 коп.

Особи, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС 4 категорії, відповідно до змін внесених до законодавства з 01.01.2015 року права на компенсацію, яка виплачується на придбання твердого палива у 2018 році, не мають.

Також доводимо до відома, що з травня 2016 року відбулися зміни у порядку надання житлових субсидій та пільг. У разі призначення субсидії пільги з оплати житлово-комунальних послуг та придбання твердого палива і скрапленого газу особам, які зареєстровані (фактично проживають) у житловому приміщенні (будинку), у період її отримання не нараховуються. Тобто особи, які отримують компенсацію на тверде паливо та скраплений газ повинні особисто звернутися до управління та написати заяву про вибір пільги чи субсидії.